2hodina

20. února 2012 v 18:56 |  1.B Přeměňování
Pod vedením Profesora Ju_lunga jste se naučili první kouzlo.
REDUCIO, BIRAX BLUE

Dále Historie přeměňování.

Přeměňování bylo a je velice složitá věda. Lidé, neboli kouzelníci, ho objevili mnohem dříve než například kouzelné formule. V dobách, kdy už člověk byl schopen plnohodnotného myšlení, začal přemýšlet nad změnami věcí. Měl na své zahrádce spoustu plevele, ale proč tam nebyly květiny? Proto začal dumat nad tím, jak by z plevele vznikly květiny. Pokud měl v sobě dar kouzelnictví, dříve nebo později plevel skutečně proměnil (pokud se tím zabýval).

Jakmile kouzelníci přišli na to, že mohou věci měnit, nic už nebránilo plnému rozvoji přeměňování. Ovšem tímto se jim naskytly potíže. Nekouzelníci také chtěli své věci umět přeměňovat a tak stále více využívali služeb kouzelníků. Proto byli kouzelníci nuceni vytvořit utajené společenství, které přetrvalo dodnes.

Tímto byl ale rozvoj přeměn velice oslaben. Pokud nějaký nekouzelník spatřil kouzlo, museli ho nějak umlčet, a tak došlo k rozvoji kouzelných formulí. Jakmile zvládli paměťová kouzla a další prostředky k zesílení utajení, vznikl další problém.

Někteří zastávali názor, že nekouzelníci by měli být odstraněni úplně. Z tohoto důvodu se museli kouzelníci obrnit obranou a ochranou proti černé magii. Až poté se mohli konečně věnovat rozvoji přeměňování.

Tato historie je velice stručná a zjednodušená, vývoj byl mnohem složitější a rozmanitější.Dělení:
Neúplné přeměny:
Nejzákladnější a nejjednodušší přeměny. Neúplné proto, že se změní pouze část předmětu, který přeměňujete.

Úplné přeměny
Úplné přeměny jsou, na rozdíl od těch neúplných, složitější. Přeměňuje se již celý tvar, nic nezůstává stejné.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama